Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdy přijít a co si přinést na cvičák

Optimální doba pro vkročení na cvičák je zhruba ve 3 - 4 měsících štěněte. Je velmi důležité, aby štěně mělo v té době již kompletní očkování. Také by již mělo být zvyklé na obojek, vodítko a mělo by slyšet na své jméno.

Na cvičák mohou samozřejmě přijít i starší psi. Každý pes se dá naučit nové věci. I starší. Vše záleží na trpělivosti a důslednosti majitele.

 

Obrazek

 

Co sebou přinést, když půjdete na cvičák?

Tak především jsou to pamlsky pro psa, které pejskovi dáváme jako odměnu za dobře provedený cvik. Nejlépe vyhovují uzenina, tvrdý sýr, piškoty, popř. granule. Je dobré, aby byl hladový. Lépe pak cvičí a za odměnou by se přetrhl.

Dále je třeba, aby měl pejsek dobře padnoucí obojek. U větších plemen stahovací. Pokud je pes agresivní na jiné psy nebo lidi, je nutné a samozřejmé, aby měl náhubek. Vodítko pro psa by nemělo být v žádném případě navinovací. Také je nutné si pořídit stopovací vodítko, na kterém se učí přivolání a aport nebo alespoň 10metrů dlouhou šňůru (např. prádelní) na konci s karabinkou. Další věcí je oblíbená pejskova hračka.

V případě, že Vám základní výcvik nebude stačit a budete chtít pokračovat s nácvikem stop a obran, je samozřejmě potřebných věcí o něco více, ale to se již dozvíte od cvičitele.

Přijďte a uvidíte, jakou radost budete mít VY i váš čmuchal s každé maličkosti, kterou se naučí a ucítí že jste s ním spokojen. Navíc se odreagujete od každodenního shonu a starostí, které nese dnešní doba. Udělejte si ten čas na svého pejska! V každém případě se Vám to vrátí!

 

 

Obrazek